Bine, Castroneves nu este căsătorit dar se întâlnește cu minunata Adriana Henao, iar cei doi au împărtășit nașterea fiicei lor, Mikaella, în 2009.

Helio Castroneves are o soție?

A fost educat în sistemul școlar din São Paulo. În 2000, și-a schimbat numele de familie din Castro-Neves în Castroneves pentru a împiedica mass-media să-l identifice greșit drept „Helio Neves” sau „Helio Castro”. Castroneves are o fiica cu partenera lui de multă vreme Adriana Henao.

Cu cine este și Helio căsătorit?

Pilotul brazilian Hélio Castroneves este câștigătorul a patru Indy 500, punându-l în cărțile de istorie. Vedeta își păstrează viața de familie discretă, dar are o fiică cu logodnica lui Adriana Henao.

Helio Castroneves este încă căsătorit cu Ashley Judd?

Viața de întâlnire a lui Hélio Castroneves a fost explorată

Dario și Ashley au fost căsătoriți timp de 12 ani, din 2001 până în 2013. Cuplul s-a logodit în 1999, după ce s-au întâlnit timp de peste un deceniu. Cuplul a decis să se despartă în 2013.

Ce sa întâmplat cu Ashley Judd?

Ashley Judd merge din nou, la aproape șase luni după ce a fost a zburat în Africa de Sud pentru o intervenție chirurgicală de urgență pentru că și-a rupt piciorul în timpul unei călătorii în Republica Democrată Congo. Actrița a lansat imagini în weekendul drumeției sale, arătând progresul incredibil al reabilitării ei.

Familia Helio Castroneves cu fiica și iubita Adriana Henao 2021

Cine este cel mai bătrân șofer care a câștigat Indy 500?

Cine este cel mai bătrân câștigător al Indianapolis 500? A.Al Unser avea 47 de ani și 360 de zile când a câștigat a 71-a Indianapolis 500 pe 24 mai 1987.

Cât de bogat este Tony Stewart?

Tony Stewart

Se estimează că Stewart merită aproximativ 100 de milioane de dolari. Stewart și-a aclamat marea faimă pentru că a fost singurul șofer din istoria curselor care a câștigat un campionat la NASCAR, cursele IndyCar și mașinile Silver Crown.

De ce beau lapte la Indy 500?

INDIANAPOLIS — Câștigătorul Indianapolis 500 bea lapte în Victory Lane. Este o tradiție. În 1936, Louis Meyer a băut puțin în Victory Lane pentru că mama lui a spus că îl va împrospăta într-o zi fierbinte, conform Indianapolis Motor Speedway.

Helio Castroneves a divorțat?

Pentru cine conduce Helio Castroneves anul acesta?

Proaspăt de a patra victorie la Indy 500, Castroneves va conduce AutoNation/SiriusXM Honda nr. 06 pentru Meyer Shank Racing sezonul viitor, a anunțat echipa joi.

Câți ani are Castroneves?

The 46 de ani acum stă unul lângă altul cu A.J. Foyt, Al Unser Sr. și Rick Mears, fostul său mentor la Team Penske, ca singurii câștigători de patru ori ai filmului „Cel mai mare spectacol din curse”.

Cine este cel mai bătrân pilot Nascar care a câștigat o cursă?

Pe 6 mai 1991, șofer de mașini de curse în vârstă de 51 de ani Harry Gant a câștigat a 12-a victorie în carieră în Cupa Winston a Asociației Naționale a Curselor Auto de Stock Car (NASCAR) în Winston 500 din Talladega, Alabama. Făcând acest lucru, Gant și-a îmbunătățit propriul record ca cel mai bătrân om care a câștigat vreodată un eveniment NASCAR.

A murit cineva la Indy 500?

Toate decesele sunt legate de cursele de mașini de campionat de pe autostradă, dacă nu se specifică altfel. 58 din cele 73 de decese au avut loc ca parte a Indianapolis 500 (inclusiv cursa, calificările și antrenamentele). ... Apoi o roată a alunecat, a lovit un șanț, iar mașina s-a răsturnat într-un șanț.

Șoferii Indy 500 poartă scutece?

Piloții din Indy fac pipi în costumul lor de cursă

Pilotul de mașini de curse Danica Patrick, care a terminat în Top 10 al cursei de cinci ori, a explicat revistei Women's Health ce fac șoferii de mașini de curse și nu poartă scutece pentru adulți. — Poți merge chiar acolo în costumul tău, spuse ea.

Cine este cel mai mare șofer de mașini de curse din toate timpurile?

Nu este de mirare că Mario Andretti este considerat de mulți cel mai mare șofer de mașini de curse din toate timpurile. Cariera sa a atins cinci decenii, mai lungi decât orice șofer, și a câștigat campionate la toate nivelurile de competiție. Lista lui de realizări în curse pare aproape nesfârșită.

Cine este soția lui Tony Kanaan?

Soția și familia lui Tony Kanaan

Kanaan este căsătorit cu Lauren Bohlander, un absolvent al Universității DePauw și fost gazdă de emisiuni TV. Au 3 copii, iar Kanaan are 1 copil dintr-o căsătorie anterioară.

Cât de mult a câștigat Helio astăzi?

Un total de 8.854.565 USD au fost acordate piloților care participă la cea de-a 105-a alergare a Indianapolis 500. SPEEDWAY, Ind. — Rezultatele oficiale pentru cea de-a 105-a alergare a Indianapolis 500 au fost publicate, iar piloții știu acum cât de mult iau acasă.

Ashley Judd este încă în spital?

Acum mă recuperez după operație.” Ea a distribuit un scurt videoclip cu ea mergând cu un plimbător alături de un angajat al spitalului. „Să ne amintim mereu de cei fără asigurare”, a scris Judd. „Să ne amintim de cei care nu au de ales.

Este Ashley Judd într-o relație?

După despărțirea lui Ashley de soțul Dario, ea nu pare să fi avut o legătură romantică cu nimeni altcineva. ... În timpul carierei de actorie a lui Ashley, ea a fost legată de Matthew McConaughey și Robert DeNiro. In orice caz, în 2021 ea nu pare să aibă o relație publică.

Helio Castroneves mai conduce?

INDIANAPOLIS — Helio Castroneves a cheltuit mai mult peste două decenii de condus pentru echipa Penske și a câștigat trei Indy 500 cu grupul. Dar, în cele din urmă, a fost transferat treptat la programul de mașini sport, înainte ca Roger Penske să închidă echipa și să-l elibereze pe Castroneves.