Care este jocul mlb cu cel mai mare scor?

Cel mai mare scor combinat într-un joc este 49 rulează pe 25 august 1922, când Chicago Cubs i-au învins pe Philadelphia Phillies cu 26–23. Recordul pentru cele mai multe runde marcate de o echipă într-o singură repriză este de 18, stabilit de Chicago White Stockings (acum Chicago Cubs) împotriva echipei Detroit Wolverines pe 6 septembrie 1883.

Care a fost cea mai mare explozie din istoria MLB?

Baseball's Biggest Blowout Games spune povestea celor mai neregulate jocuri din istoria ligilor majore de baseball. Cel mai mare joc din istoria ligii majore a fost pe 22 august 2007, când Texas Rangers i-au învins pe Baltimore Orioles, cu 30-3. Acesta este un diferențial de 27 de rulări.

Care este jocul MLB cu cel mai mare scor din epoca modernă?

Cele mai multe puncte marcate de o echipă într-un singur joc sunt 36, de Chicago Colts (acum Cubs) împotriva Louisville Colonels în iunie 1897. Recordul „modern” (adică după 1900) este 30 marcat de Texas Rangers împotriva Baltimore Orioles în august 2007.

Care este jocul MLB cu cel mai mare scor de către o echipă?

În ceea ce privește marcarea unei echipe într-un singur joc, echipa Chicago NL, cunoscută atunci sub numele de White Stockings, a stabilit recordul cu victoria cu 36-7 asupra lui Louisville în 1897.

A existat vreodată un joc de 27 de lovituri?

Necciai este cel mai bine amintit pentru isprava unică de a elimina 27 de batători într-un joc de nouă reprize, pe care a realizat-o în Liga Appalachian Clasa D pe 13 mai 1952. El este singurul aruncător care a făcut-o vreodată într-un joc de nouă reprize, joc de ligă profesională.

TEX@BAL: Rangers marchează 30 de alergări împotriva lui Orioles

A marcat vreodată o echipă de baseball 1000 de puncte într-un sezon?

Prima dată când o echipă a marcat cel puțin 1.000 de puncte într-un sezon a fost în 1930, când yankeii a marcat 1.062 de puncte, iar St.... Red Sox din 1950 au marcat 1.027 de puncte și au terminat pe locul al treilea, în timp ce indienii din 1999 au marcat 1.009 și au terminat pe primul loc în Divizia Centrală. Yankees din 1999 au câștigat fanionul.

Care este cel mai mare scor într-un joc de baschet?

13, 1983, Detroit Pistons i-au învins pe Denver Nuggets 186-184 în triplu prelungiri. A fost, și rămâne, jocul cu cele mai mari scoruri din istoria NBA.

Care este jocul cu cel mai mare scor din istoria NBA?

Pe 2 martie 1962, Wilt Chamberlain a marcat 100 de puncte și a tras 25 de panouri, ca membru al Philadelphia Warriors într-o victorie cu 169-147 în fața echipei. New York Knicks.

Care este cel mai mare scor la fotbal?

LA FEL DE Adema 149–0 SO l„Emyrne a fost un meci de fotbal jucat pe 31 octombrie 2002 între două echipe în Antananarivo, Madagascar. Deține recordul mondial pentru cel mai mare punctaj, recunoscut de Cartea Recordurilor Guinness.

Care este cel mai lung joc MLB jucat vreodată?

Pawtucket Red Sox și Rochester Red Wings, două echipe din Triple-A International League, au jucat cel mai lung joc din istoria baseballului profesionist. A durat 33 de reprize, cu 8 ore și 25 de minute de joc timp.

Care este cel mai rapid pitch înregistrat vreodată?

Cel mai rapid lansat vreodată

Drept urmare, Aroldis Chapman este creditat cu cel mai rapid lansare din istoria MLB. Pe 24 septembrie 2010, Chapman a făcut istorie în MLB. Apoi, un aruncător de relief începător pentru Cincinnati Reds, jucătorul de foc a dezlănțuit o minge rapidă cronometrată la 105,1 mph de PITCH/fx.

Care este jocul NBA cu cel mai mare scor fără prelungiri?

Joc NBA cu cel mai mare scor din istoria sezonului regulat fără OT. Pe 2 noiembrie 1990, când s-au înregistrat Golden State Warriors o victorie cu 162-158 în fața lui Denver Nuggets la McNichols Arena. Warriors și Nuggets s-au combinat pentru a face 120 de coșuri, dintre care doar șase au fost triple.

Care este jocul cu cel mai mic punctaj din istoria NBA?

Recordul NBA cu cele mai mici scoruri

Pe 22 noiembrie 1950, Fort Wayne Pistons i-au învins pe campionii în vigoare ai Minneapolis Lakers cu 19 la 18, în meciul care avea să rămână în istorie drept jocul cu cel mai mic punctaj (37 de puncte combinate).

Care este cel mai mare trimestru de scor din NBA?

Cel mai mare sfert din istoria NBA a fost 99 de puncte combinate de către San Antonio Spurs (53) și Denver Nuggets (46). Sfertul în cauză a fost al patrulea sfert dintr-un joc din 11 ianuarie 1984. Acesta a fost un joc sălbatic, deoarece Nuggets au câștigat cu un scor final de 163-155.

Un meci de baschet a ajuns vreodată la 200 de puncte?

Rezumat. Cel mai mare scor meci din sezonul regulat din istoria NBA este meci de trei prelungiri între Detroit Pistons și Denver Nuggets pe 13 decembrie 1983. ... Cel mai mare scor meci din sezonul regulat a fost între Golden State Warriors și Denver Nuggets pe 2 noiembrie 1990.

Cine a marcat peste 100 de puncte într-un meci de baschet?

La 2 martie 1962, Wilt Chamberlain a stabilit recordul de punctaj al NBA într-un singur joc, adunând 100 de puncte pentru Philadelphia Warriors într-o victorie cu 169-147 în fața New York Knicks. Nu 98 de puncte, nu 102, ci o rundă drăguță de 100 - un record impunător stabilit de un jucător cel mai impunător.

Care este jocul cu cel mai mare scor al lui Michael Jordan?

La 20 aprilie 1986, în jocul 2 din prima rundă împotriva celor de la Celtics, Jordan a marcat legendarele sale 63 de puncte, un record care rămâne în picioare. Atacantul star al celor de la Celtics, Larry Bird, a spus: „Este cel mai interesant și mai grozav jucător din jocul de astăzi.

Câte echipe MLB au marcat 1.000 de alergări într-un sezon?

Din 1900, sapte echipe au marcat 1.000 de puncte sau mai multe într-un sezon, cel mai recent fiind Indienii din Cleveland din 1999, care au marcat 1.009 de puncte pentru a deveni prima echipă de la Boston Red Sox din 1950 (1.027) care a ajuns la patru cifre.

A marcat vreodată vreo echipă în toate cele 9 reprize?

Din 1900, doar două echipe au reușit să înscrie în fiecare dintre cele nouă reprize ale unui joc. La 1 iunie 1923, cel New York Giants a făcut-o împotriva Philadelphia Phillies, câștigând cu 22-8.

Care este cel mai rar lucru din baseball?

Triple play neasistat, un triple play în care un singur jucător mânuiește mingea, este cel mai puțin obișnuit tip de joc triplu și este, fără îndoială, cea mai rară apariție în baseball: s-a întâmplat doar de 15 ori din 1900 la nivelul ligii majore.

A făcut cineva toate cele 3 out-uri într-o repriză?

Recordul din liga majoră pentru cei mai mulți bateți într-o repriză este de 23, stabilit de Red Sox pe 18 iunie 1953, împotriva Tigrilor. Brooklyn Dodgers dețin recordul NL: 21, în prima repriză (ouch!) ... Din 1900-1995, niciun jucător de ligă majoră nu a făcut toate cele trei ieşiri într-o singură repriză.